نیسان بار شهرستان برای چه اقلامی در حمل و نقل مناسب تر است

Le 27/11/2021 0

نیسانبار یا نیسان وانت یکی از رایج‌ترین انواع خودروهای باربری بین شهری است. نیسانبار یکی از انواع وانت بارها است که شرایط ویژه‌ای برای حمل بار دارد و حمل بار با نیسان یکی از خدمات سامانه‌های باربری است. برای جابجایی وسایل به شهر های مختلف از جمله باربری تهران به ارومیه است.

نیسان بار شهرستان برای چه اقلامی درحمل و نقل مناسب تر است احجم یا وزنزیادی ندارند معمولا به جای کامیون‌های سنگین که هزینه و استهلاک بیشتری دارند از وانت نیسان استفاده می‌شود. بر اساس قوانین پلیس راهنمایی و رانندگی ایران خودرو زامیاد 24 مجاز به حمل 2800 کیلوگرم و وانت قابلیت حمل 5000 کیلوگرم را دارد.

انواع نیسان برای حمل و نقل بین شهری

نیسانوانت انواع مختلفی دارد که هریک از آنها برای حمل و نقل نوع مخصوصی از بار کاربرددارند. در این بخش شما را با انواع نیسان و کاربردی که در زمینه حمل و نقل دارند آشنا می‌کنیم.

نیسان مسقف

همانطورکه از نامش پیدا است محفظه بار این نوع نیسان مسقف است و برای بارهای سبک اماپرحجم مورد استفاده قرار می‌گیرند. معمولا محصولاتی که در مقابل شرایط آب و هوایی مثل آفتاب، گرد و خاک و شرایط جوی حساسیت بالایی دارند و نیاز به خنک کننده نداشته باشند با این خودرو حمل بار به مشهد انجام می‌شوند. به طور مثال لوازم بهداشتی، تنقلات، کاغذ و ... نمونه‌هایی از وسایلی هستند که با نیسان بار مسقف حمل می‌شوند. برای شهرهای شمالی مخصوصا

نیسان یخچال‌دار

اتاقاین نوع نیسان‌ها روی شاسی ماشین سوار شده است. این نوع نیسان را برای جابجاییمحصولاتی که نیاز به سیستم سرمایشی دارند استفاده می‌کنند. بدنه محفظه سردخانه این نیسان‌ها از فوم تزریقی پلی یورتان تولید می‌شود. محصولات فاسد شدنی مثل انواع گوشت، ماهی، مرغ کشتار، لبنیات و ... را با این یخچال‌ها در مسافت‌های بین شهری جابجا می‌کنند.

چه بارهایی را با نیسان وانت حمل می‌کنند

نیسانبار توانایی حمل بار میانگین 4 تن را دارد. بنابراین اغلب وسایلی که از نظر حجمی خیلیبزرگ نباشند را می‌توان به راحتی با نیسان وانت حمل کرد. این وسایل می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

- انواعاثاثیه منزل

- کارتن‌هایبزرگ

- موتورسیکلت

- فرش

- گل وگلدان

- لوازمورزشی مثل تردمیل و…

- مبلمان

- دستگاه‌هایالکترونیکی

- مصالحساختمانی در حجم کم

- دستگاه‌هایالکترونیک بزرگ مثل پرینترو…

- اقلامصنعتی

- احشامزنده در تعداد کم

و ...

نکات مهم انتخاب بار در باربری تهران به اصفهان 

- محصولاتبرای حمل با وانت نیسان باید در تعداد و وزن کم باشند.

- ارتفاعبار در نیسان از حد مجاز بیشتر نباشد.

- در حمل اثاثیهمنزل با وانت نیسان نکات ایمنی حمل بار رعایت شود.

- محصولقابل حمل از ارتفاع یا از طول نیسان خیلی بالاتر نباشد.

- در صورتیکه نیسان مسقف نیست بهتر است که روی سطح بار با چادر پوشانده شود.

- هر نوعمحصولی را می توان با توجه به وزن و ابعادی که دارد با نیسان وانت حمل کرد و دراین زمین از نظر قانون محدودیتی وجود ندارد.

نکات مهم در جابجایی بار با نیسان وانت

حملو نقل بار بین شهرستان ها از ضوابط و قوانین مخصوصی برخوردار است، در واقع برایحمل بار با نیسان بین شهر، باید از قوانین باربری بین جاده‌ای از جمله بیمه بار، وجود بارنامه رسمی و ... پیروی کرد. در این بخش شما را با نکاتی آشنا می‌کنیم که در حمل بار بین جاده ای با نیسان بار از اهمیت بالایی برخوردار است.

توجه به ظرفیت بار

درحمل و نقل جاده ای باید به تناسب ظرفیت بار و خودروی باربر توجه داشت، بهتر استبارهایی که حجم کم تر یا سبک‌تری دارند را با نیسان جابجا کرد. بارهای حجیم و بلند با توجه به مسافت طولانی جاده های بین شهری ممکن است برای راننده یا بار خطر ایجاد کند.

بارنامه رسمی

نکتهمهم بعدی که حائز اهمیت در اختیار داشتن بارنامه رسمی است که در صورت بروز مشکلبتوان از آن استفاده کرد. مسائلی مثل سرقت بار، تصادفات و ... از جمله مواردی است که برای جبران خسارت نیاز به وجود بارنامه رسمی دارد.

بیمه شدن بار

برایحمل و نقل بین شهری و حتی درون شهری با هر نوع خودرو اعم از نیسان بار باید ازبیمه مناسب استفاده شود. بیمه نامه تمام خسارت‌های ناشی از تصادفات جاده ای، سرقت بار، تخریب بار و ... را در صورت داشتن بارنامه رسمی پرداخت خواهد کرد.

استفاده از خدمات باربری مجوز دار

برایحمل و نقل بین جاده‌ای با نیسان بار به بارنامه رسمی نیاز دارید و این بارنامه دراختیار شرکتی است که دارای مجوزهای لازم برای حمل و نقل درون شهری باشد. بنابراین اگرقصد جابجایی بار بین جاده‌ای دارید بهتر است سراغ موسسات حمل بار دارای مجوز با خودروهای مناسب و رانندگان با تجربه دارد بروید.

جمع بندی نهایی

نیسانوانت یک خودروی باربری سبک است که در مواقع لزوم و در بارهایی که وزن و ابعاد کمیدارند به جای خودروهای سنگین باربری مورد استفاده قرار می‌گیرد. توجه به نکاتی که در مقاله به آنها اشاره کردیم کمک می‌کند تا بار با ایمنی بیشتری در جاده‌های بین شهری حمل شود.

 
  • Aucune note. Soyez le premier à attribuer une note !

Ajouter un commentaire

Anti-spam
 
×